آسانسور گیرلس

آسانسور گیرلس اوج پیمای افق

اوج پیمای افق به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه مونتاژ و نصب انواع مدل‌های آسانسور گیرلس در ایران شناخته می‌شود. طراحی نوآورانه این سیستم، بعلاوه حجم و وزن کم، آسانسورهای گیرلس را به یک انتخاب عالی تبدیل کرده است. آسانسورهای گیرلس مفهومی جدید به صنعت آسانسور بخشیده‌اند.

اوج پیمای افق متخصص آسانسورهای گیرلس در ایران و به عنوان یکی از مجریان پیشرو آسانسور گیرلس، تضمین نصب با بهترین کیفیت و قیمت را به مشتریان خود خواهد داد. ما مفتخریم که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه نصب آسانسور استفاده می‌کنیم تا رضایت را برای مشتریان خود به ارمغان بیاوریم.

در حال حاضر آسانسورهای gearless به عنوان یکی از محبوب‌ترین نوع بالابرها در کل ایران در حال اجرا هستند. ما به عنوان یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌های ایرانی که تخصص نصب آسانسور گیرلس را دارد، به مشتریان خود اطمینان می‌دهیم که با کیفیت‌ترین آسانسورهای گیرلس را برای آنها مونتاژ و نصب کنیم.

ما با توجه به نیاز کارفرما، بهترین گزینه را با توجه به مکان نصب برای ایشان در نظر خواهیم گرفت. آسانسورهای گیرلس ما به همراه طراحی اختصاصی عرضه می‌شود تا اطمینان حاصل کنیم دستگاه به بهترین نحو در ساختمان قرار گیرد.

تیم اوج پیمای افق متشکل از بهترین متخصصان آسانسور ایران است که با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا آشنا هستند.

اوج پیمای افق متخصص آسانسورهای گیرلس در ایران است که شما را به همکاری دعوت می‌نماید. شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و در مورد آسانسور گیرلس مشاوره رایگان دریافت کنید.

سیستم محرکه گیرلس اوج پیمای افق

جدیدترین تکنولوژی در صنعت آسانسور در جهان محسوب میشود، در این سیستم گیربکس تبدیل دور، جای خود را به کنترلر تغییر سرعت از طریق کاهش و افزایش فرکانس و ولتاژ داده است. این فن آوری جدید حجم سیستم محرکه را کاهش داده، امکان نصب موتور در داخل چاه آسانسور را فراهم نموده است. در این حالت موتورخانه از بالای داکت آسانسور حذف شده، هزینه های ساختمانی کاهش و امکان توقف در پشت بام ساختمان به سهولت امکان پذیر می گردد.

مزیت های آسانسورهای گیرلس

 • کاهش قابل توجه مصرف انرژی
 • امکان حذف موتورخانه و نصب موتور در داخل چاه آسانسور
 • حرکت فوق العاده نرم
 • امکان توقف در آسانسور در پشت بام
 • امکان افزایش سرعت
 • کاهش هزینه ساخت موتورخانه و سکوی بتنی موتور

موتورهای گیرلس اوج پیمای افق آسانسور از بهترین و معروف ترین تولید کنندگان اروپائی از جمله WITTUR آلمان وALBERTO ایتالیا تهیه می گردد.

آسانسور کششی با گیرلس بدون موتورخانه Room less

بی ترديد ابداع آسانسور های بدون موتورخانه(ROOM LESS) در سيستم کششی را ميتوان حرکتی مهم در صنعت آسانسور طی چند دهه اخير دانست. طراحی منسجم، ظريف و در نتيجه کاهش سايز موتورهای بدون گيربکس(GEAR LESS)به موتور اجازه مي دهد که در چاه آسانسور بدون نياز به اتاق موتورخانه نصب گردد.
سيستم های فاقد موتورخانه ميتوانند در مقايسه با آسانسورهای با موتورخانه فضای زيادی را صرفه جويی کنند و هزينه های ساختمانی را نيز کاهش دهند. با توجه به اينکه در اين سيستم استفاده از موتور های بدون گيربکس الزامی است لذا کليه مزايای اين نوع آسانسورها از جمله ايجاد حداقل صدا، راندمان بالا ، مصرف حداقل انرژی، کيفيت بالاتر و طول عمر کارکرد زياد تر و …. را نيز دارا می باشد.

آسانسور کششی با گیرلس با موتورخانه

 سيستم کششی – موتور بدون گيربکسGEAR LESS

در مبحث آسانسور های بدون گيربکسgear less به منظور افزايش راندمان عمل کرد موتور و اعمال سرعت هاي مناسب، از اين سيستم استفاده مي شود. تکنولوژی حاضر دو تيپ را عرضه مي کندasynchronic , synchronic . تفاوت نسبي بين آنها راندمان بيشتر و تکنولوژي برترsynchronic به asynchronic مي باشد .

برخی مزایای موتور های گیرلس با دیگر برند ها

 • گیرلس CSAG-G1 کمترین میزان مصرف انرژی در بین تمامی موتور های صنعت آسانسور را دارد .
 • کمترین حجم با بالاترین راندمان را نسبت به سایر موتور های آسانسور دارد .
 • دارای اینکودر هایدن هاین مدل 1387 با 6 متر کابل و خرطومی فلکس مخصوص جلوگیری از نویز
 • دارای حفاظ فلکه
 • دارای اهرم ترمز اضطراری با 6 متر کابل
 • دارای 5 سال گارانتی
 • موتور گیرلس CSAG-G1 دارای سیستم کنترل پایش رو به بالا می باشد.
 • موتور های گیرلس دارای سیستم ترمز 4 بوبینه می باشد.

موتورهای بدون گیربکس یا گیرلس آسانسور (Gearless traction drives)

همانطور که از نام این نوع موتور آسانسور پیداست موتور گیرلس یعنی موتور بدون گیربکس و طبیعتا این امر یعنی اینکه نیاز به تعویض دنده توسط گیربکس نیست و همین امر لرزیدن کابین آسانسور در طی حرکت را به حداقل رسانده و حرکتی نرم برای کابین آسانسور فراهم می‌کند. همچنین موتور گیرلس آسانسور برق و انرژی بسیار کمتری از موتورهای گیربکسی مصرف می‌کند و تا 50% در مصرف برق و هزینه‌های آن صرفه جویی می‌شود. البته قیمت موتور گیرلس آسانسور تقریبا دو برابر موتورهای گیربکسی می‌باشد.
همچنین موتور گیرلس بدلیل فقدان گیربکس از لحاظ حجم کوچکتر از موتورهای گیربکسی آسانسور می‌باشد و طبیعتا باعث نصب سریعتر آسانسور شده و هزینه سرویس و تعمیرات آسانسور را به حداقل می‌رساند و همین مشخصات باعث می‌شود که موتور گیرلس آسانسور برای ساختمانهای اداری و یا ساختمانهای مسکونی پرترافیک بسیار مناسب و مقرون به صرفه باشد.
نوع ساخت موتور گیرلس آسانسور بدین گونه است که شامل یک موتور برای تولید نیروی محرکه، شاسی موتور، فلکه کششی، ترمز مغناطیسی، بلبرینگ‌های محافظ، آرمیچر جریان مستقیم و فلکه هرز گرد و… می‌باشد.
در حالت کلی بهتر است برای آسانسورهایی که سرعت آسانسور بیش از 2.5 متر بر ثانیه می‌باشد از موتورهای گیرلس برای آسانسور مربوطه استفاده گردد.

موتورهای گیرلس در چندین نوع تولید می‌شوند

 • موتور گیرلس AC با آهنربای دائمی
  موتور گیرلس AC با ولتاژ و فرکانس متغیر
  موتور گیرلس DC با ولتاژ متغیرتفاوت‌های موتور گیربکس و موتور گیرلس آسانسور
  موتور گیرلس آسانسور دارای بازده و راندمان حدود 90% می‌باشد در حالیکه راندمان موتور گیربکس آسانسور حدود 50% می‌باشد
  موتور گیرلس آسانسور احتیاج به روغن کاری ندارد ولی موتور گیربکس آسانسور احتیاج به روغنکاری مرتب دارد
  موتور گیرلس آسانسور اوج پیمای افق بدلیل نوع ساختارش زیاد داغ نمی‌کند حتی در ترافیک و کار بالا موتور برای خنک شدن متوقف نمی‌گردد ولی این توقف در حرکت برای خنک شدن در
  موتور گیربکس آسانسور در شرایط کار زیاد توسط سنسور حرارتی داخل موتور اتفاق می‌افتد
  دور موتور گیرلس اوج پیمای افق آسانسور در حدود 150 دور در دقیقه است و همین امر باعث ایجاد صدای بسیار کم می‌شود ولی تند موتور گیربکس حدود 1500 دور در دقیقه بوده و همین امر باعث ایجاد صدای بیشتر می‌گردد موتور گیربکس آسانسور در هر بار برای شروع حرکت حدود 2 تا 3 برابر موتور گیرلس آسانسور جریان برق مصرف می‌کند
  موتور گیرلس آسانسور دارای حجم کمتری است بنابراین می‌توان از آن در نصب آسانسور روملس MRL استفاده نمود ولی این کار با موتور گیربکس آسانسور بدلیل حجم و وزن بیشتر امکانپذیر نیست
  موتور گیرلس آسانسور احتیاج به فلایویل ندارد ولی موتور گیربکس احتیاج دارد

موتورهای گیرلس از چند لحاظ به موتورهای گیربکس دار برتری دارند

 • مصرف برق و انرژی پایینتر
 • حجم فیزیکی کوچکتر
 • قابلیت اجرا در آسانسورهای بدون موتورخانه (Machine roomless)
 • کاهش هزینه های ساختمانی و بنایی در اجرای آسانسورهای بدون موتورخانه
 • کاهش نویز و سر وصدا
 • عدم نیاز به روغن کاری گیربکس
 • کاهش هزینه های سرویس و نگهداری
 • سرویس و نگهداری آسانتر
 • قابلیت دستیابی به سرعتهای بالاتر همراه با ظرفیتهای بالاتر
 • نصب آسانتر
 • تکنولوژی جدیدتر و به روزتر